دیپارتمنت روابط بین الملل و دیپلوماسی

دیپارتمنت روابط بین الملل و دیپلوماسی:

رشته روابط بین الملل و دیپلوماسی یکی از رشته های جدید علوم اجتماعی است. این رشته برای فهم نظريه هاي مختلف در روابط بين الملل، شناخت مباني و عناصر تأثيرگذار بر روابط دیپلوماتیک و سياستگذاري خارجی، تصميم گيري و رفتار كشورها در حوزه سياست خارجي موثر است. برای به دست آوردن تخصص و توانمندي فكري در تطبیق سياست خارجي از مبادی دیپلوماتیک و همچنین تعامل هاي بين المللي و نیز کاربرد دیپلوماسی به عنوان یک ابزار ضروری برای ارتباط و حل و فصل مسالمت آمیز قضایا میان جوامع بشری، این رشته ظرفیت های علمی لازم را در محصل ایجاد می کند.

دیدگاه دیپارتمنت روابط بین الملل:

تبدیل دیپارتمنت روابط بین الملل به عنوان بهترین و موثرترین مرکز تولید متون علمی کاربردی علوم سیاسی و روابط بین الملل و در کنار آن تربیت متخصص ترین کدرها در عرصه دیپلوماسی و سیاست خارجی کشور.

ماموریت دیپارتمنت روابط بین الملل:

۱-دیپارتمنت روابط بین الملل بدنبال ارائه برنامه های آموزشی با کیفیت، مرتبط با رشته روابط بین الملل است.

۲-دیپارتمنت از طریق تربیت دانشجویان برتر در عرصه روابط بین الملل، سهم خود را در انکشاف مطالعات مربوط به این رشته و تامین نیروی های فعال و مبتکر برای دستگاه دیپلوماسی دولت ایفا می کند.

۳-همچنین دیپارتمنت با تولید کتاب ها و مقالات تحقیقی و برگزاری سمینارها تلاش میکند دستگاه سیاست خارجی را یاری کند تا در جامعه بین المللی با اطمینان و اشراف کامل تری منافع ملی کشور را پیگیری نماید.

د حقوق او سیاسی علومو اړیکو چینل

زم زم د لوړو زده کړو مؤسسه، لوړو پوړیزې ودانۍ، گردیز ښار، پکتیا، افغانستان.

۹۳-۷۹۸-۲۱۲-۲۱۲ (+)

info@zamzam.edu.af

Social Info

د نوم لیکنې لارښود

             موږ سره یوځای شئ ترڅو غوره وي.

                       زم زم د لوړو زده کړو مؤسسه

        د لا زیاتو معلوماتو لپاره لاندې لینک باندې کلیک وکړئ.

نور یی ولوله

The PLP in Drafting Legislation, Regulation, and Policy has been offered by the Institute of Advanced Legal Studies with considerable success since 2004.